Když pak umíte základní obsluhu, může vás učit počítač sám. Dospějete tak ke věcem složitějším. Začít však asi budete muset od úplného začátku, tedy „ab ovo“ jak by pravili latiníci. Což znamená základ práce s myší a s klávesnicí, zvanou též kamarádsky klavírem. A pokud umíte tohle, máte základ v kapse. Tím pádem vám už stačí jen zapsat do vyhledávacího pole pro internet jakýkoli dotaz a propracujete se k tomu, co vlastně potřebujete. Chcete-li se třeba naučit ještě k tomu co umíte udělat webové stránky, tak máte dvě možnosti. Buďto se naučit HTML a kaskády, nebo druhou variantu, použít již hotové šablony.
S tím si vystačíte na naprostý základ a pokud nemusíte placený hosting, můžete mít web docela zadarmo. Zde je jediná potíž, že takový hosting má málo místa, takže fotek tam moc nedáte. Já to řeším odkazy na Imgur a místo mne v podstatě nezajímá. Není to nic moc, ale pokud skutečně nepotřebujete profesionální prodejní web, ale jen to ukázat známým či kamarádům, je to naprosto dostačující. Učit se nemusíte jen HTML a další věci kolem počítačů. Můžete zkusit cizí jazyky a nejen angličtinu. Některé výukové programy jsou velmi dobré a ty zadarmo se občas vyrovnají těm placeným.
Podle nich se můžete začít šprtat. Ony samy vám pohlídají, kde děláte chyby a donutí vás daný úsek opakovat tak dlouho až je to bez chyb. To, že existují školní výukové programy už ví i malé děti, protože je používají. Ti malí se učí pochopitelně formou hry, aby je to ještě více bavilo a přitáhlo právě k tomu, aby se učili rádi. Jak sami zjistíte, pokud zvolíte správný program a správné tempo, můžete se skutečně na počítači naučit spoustu věcí. Bude vám to jen ku prospěchu. To, jestli se pak budete chtít stát profesionálem, to si musíte sami rozmyslet. Chce to pak jen pevnou vůli a odhodlání. A samozřejmě také vytrvalost. Nuže, vzhůru do učení.