Češi jsou nesmírně vynalézavý národ a dovedou improvizovat. Spousta nápadů se rodí právě při stěhování. Kupříkladu talíře nepokládejte do krabic vodorovně, ale do svislé polohy a oddělujte je mezi sebou osuškami, ručníky nebo kuchyňskými utěrkami, anebo bublinkovou fólií, kterou vám může zajistit i stěhovací firma levného stěhování Praha. Krabice si můžete proti záloze rovněž u stěhováků zapůjčit. Keramické a porcelánové hrnky musí být rovněž každý jednotlivě zabalený a nesmí se vzájemně dotýkat. Stěhováci vám také vhodně poradí, jak zabalit nábytek ochrannou fólií, případně mohou zajistit i jeho demontáž.
Využijte tašky na kolečkách – do nich můžete vyskládat těžké předměty, např. trvanlivé potraviny z kuchyňské linky, anebo knihy. Pamatujte také, že nosnost kartonových krabic není nekonečná, ideální je krabice průběžně vážit a dodržet přibližnou hmotnost nákladu, která by neměla příliš přesahovat 15 kg.
Používejte zip sáčky – sáčky na zip jsou skvělým pomocníkem například při demontáži nábytku pro ukládání spojovacích součástí. Sáčky důkladně popisujte a uložte na bezpečné místo, kde se nemohou protrhnout.
Fotografujte – fotky v mobilu pomohou při sestavování nábytku (skříní, komod a postelí), vyfotit můžete i zapojení kabelů počítače a další elektroniky, někdy se může hodit i fotografie rozmístění nábytku ve stávající místnosti, pokud si budete přát stejným způsobem realizovat i nové bydlení.
Udělejte si plánek nového bydliště – přesný plánek půdorysu nového bydlení v určitém měřítku je výborný pomocník při plánování stěhování. Udělejte si na něj čas v předstihu, abyste mohli plánovat rozmístění nábytku ještě před tím, než dorazí stěhováci. Vyplatí se ve shodném měřítku vystřihnout z kartonu půdorys jednotlivých skříní, postelí, stolů, pohovek apod., a ty pak můžete na plánek bytu pokládat a volit optimální rozmístění veškerého vybavení.